Bielizna koronkowa – czy nosić ją na co dzień?

0 komentarzy

Koronkowy komplet bielizny to zdecydowanie jedna z najbardziej seksownych i zmysłowych opcji w damskiej garderobie. Koronki doceniamy za ich piękno, dokładność w wykonaniu ornamentów oraz to, jak dodają nam pewności siebie. Jednak dobrze wiemy, że bielizna to jeden z najważniejszych elementów każdej stylizacji i poza walorami estetycznymi, musi zapewniać maksymalną wygodę. Czy koronkowa bielizna może być wygodna? Czy nosić ją na co dzień? Skąd tak naprawdę się wzięła? Już odpowiadamy na te pytania!

Bielizna koronkowa – skąd się wzięła?

Zastosowanie koronki w bieliźnie damskiej ma przede wszystkim praktyczne korzenie. Kobiety szukały lżejszej i bardziej przewiewnej opcji, która przy tym zapewni odpowiednią swobodę ruchu. Jednak należy pamiętać o tym, że w XIX wieku była uznawana za nieprzyzwoitą i często kojarzyła się z kobietami „lekkich obyczajów”. Jak widać, już wtedy uznawana była za wyjątkowo seksowną, wszak takie skojarzenia nie wzięły się znikąd!

Erotyczne konotacje koronkowej bielizny mimo początkowych trudności, po jakimś czasie zmieniły się w jej największą zaletę. Kobiety na całym świecie pokochały komplety koronkowe bielizny, doceniając ich delikatność połączoną z nienachalnym erotyzmem.

Czy bielizna koronkowa może być wygodna?

Zdecydowanie tak! Co prawda koronkowe komplety bielizny doceniamy przede wszystkim za to, jak pięknie prezentują na naszych ciałach, to nie można pominąć faktu, iż są idealnym kompromisem pomiędzy wygodą a zalotnym wyglądem. Mimo iż na pierwszy rzut oka koronka czasem wydaje się niewygodna, to w rzeczywistości spisuje się wręcz wzorowo.

Pamiętajmy jednak o tym, że koronkowa bielizna to obszerna kategoria, mająca przeróżne oblicza. W ofertach producentów nie brakuje klasycznych zestawów z figami czy stringami, ale na drugim biegunie są wszelkie typowo nocne zestawy, które mają za zadanie podkręcić atmosferę w sypialni. To właśnie dlatego, kupując zestaw koronkowej, bielizny należy wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty, jakie analizujemy podczas zakupów każdej innej bielizny. Rzecz jasna, szukając bielizny nocnej, możemy pozwolić sobie na dużo więcej, a sama wygoda nie będzie tutaj pierwszorzędną kwestią.

Komplet bielizny koronkowej – czy wyłącznie na specjalne okazje?

Dla wielu z nas komplet koronkowej bielizny kojarzy się z opcją na wyjątkowe okazje. Koronki zakładamy, gdy wychodzimy na romantyczną kolację, lub gdy spędzamy pełen miłosnych uniesień wieczór z ukochanym nie wychodząc z domu. Jednak do założenia koronkowego kompletu wcale nie musimy szukać specjalnych okazji! Wystarczy wybrać odpowiednio wygodny model i bez problemu możemy go traktować, jako opcję na co dzień – na uczelnię, czy do pracy.

Jaki komplet koronkowej bielizny wybrać na co dzień? Wszystko zależy od konkretnej stylizacji. Do bluzek i sukienek z głębokim dekoltem zdecydowanie polecamy komplet bielizny plunge, który idealnie podkreśli nasz biust, a materiał nie będzie nieestetycznie wystawał spod ubrania.Świetną opcją są także komplety bielizny, gdzie znajduje się biustonosz z zabudowanym mostkiem i wygodnymi majtkami. To niezwykle uniwersalny, a przy tym zmysłowy model, sprawdzający się idealnie w wersji na co dzień.Dla kobiet szukających dodatkowych ozdób, które w imię aktualnych trendów dotyczących widocznej bielizny, chcą pokazać ciut więcej, świetnie nadadzą się komplety bielizny z paskami i sznurkami. Ozdoby w okolicy dekoltu pozwalają na subtelne podkreślenie i zaprezentowanie bielizny, ale bez pokazywania jej właściwej części.

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed opublikowaniem
You have successfully subscribed!