27 Jul 2022

Biustonosze zapinane z przodu – dlaczego warto mieć je w swojej garderobie?

Biustonosze zapinane z przodu uchodzą za najwygodniejszą opcję, ale wciąż pozostają w cieniu popularności zapinanych klasycznie staników. Czy faktycznie warto mieć je w swojej garderobie i dla kogo tak naprawdę będą najlepsze? Dziś odpowiemy na te pytania – zapraszamy!

Dlaczego warto postawić na biustonosz zapinany z przodu?

Mniejsza popularność staników zapinanych z przodu sprawia, że wiele kobiet zastanawia się nad tym, czym faktycznie różnią się one od klasycznych biustonoszy.

Różnica wynikająca z przeniesienia zapięcia wpływa przede wszystkim na wygodę podczas całodziennego noszenia stanika. Zapięcie znajdujące się w okolicach mostka (pomiędzy piersiami) pozostaje w większości wypadków całkowicie niewyczuwalne. Druga kwestia to łatwość obsługi takiego biustonosza, czyli brak konieczności gimnastykowania się i wyciągania ręki do tyłu. 

Należy jednak podkreślić, że staniki zapinane z przodu muszą być bardzo dobrze dopasowane, a zapięcie nie może się nigdzie przesuwać i nie może wrzynać się w skórę. 

Koronkowy biustonosz zapinany z przodu

Stanik zapinany z przodu, czyli seksowne rozwiązanie dla młodych mam

Biustonosze zapinane z przodu w pierwszej kolejności wyróżnia wygoda. Tutaj warto podkreślić, że łatwość i szybkość obsługi stanika doceniają także młode mamy. Oczywiście wiele z nich wybiera specjalne biustonosze do karmienia, jednak na tym możliwości się nie kończą. Koronkowy biustonosz zapinany z przodu nie tylko pozwoli bezproblemowo nakarmić maleństwo, ale przy tym wciąż będzie naprawdę seksowną opcją.

Koronkowy biustonosz zapinany z przodu

Stanik z zapięciem z przodu to jednak nie tylko wygodna opcja, ale też rozwiązanie, które uratuje niejedną wieczorową kreację. Dobrze wiemy, że dobór stanika do sukienki z mocno wyciętymi plecami potrafi przyprawić o niemały ból głowy. Tutaj z pomocą przychodzi nam biustonosz zapinany z przodu. Takie modele cechują się często obniżonym pasem, co pozwala włożyć sukienkę z odkrytymi plecami – bez obaw o wystającą nieelegancko bieliznę. 

Biustonosz z paskami na plecach

Co więcej, staniki zapinane z przodu dają projektantom nowe możliwości, co objawia się często w bogato zdobionych plecach. Modne paski i tasiemki dodadzą charakteru każdej stylizacji i wpisują się we wciąż aktualny trend widocznej bielizny.

Bezszwowy biustonosz w panterkę

Łatwe zapięcie z przodu – ulga podczas rehabilitacji

Zapinanie i rozpinanie stanika z tyłu wymaga od nas małej dawki codziennej gimnastyki. O ile na co dzień jesteśmy do tego przyzwyczajone, to problem pojawia się w przypadku niektórych kontuzji. Ograniczona ruchomość ręki, barku, czy nawet odcinka szyjnego kręgosłupa może skutecznie utrudniać obsługę klasycznego biustonosza.

Uniwersalny biustonosz zapinany z przodu

Tutaj z pomocą przychodzą biustonosze zapinane z przodu, dzięki którym nie musimy sięgać między łopatki i wykonywać bolesnego ruchu ręką. Warto podkreślić, że z tego samego powodu zapięcie w okolicach znajduje zastosowanie w bieliźnie sportowej. Każda z trenujących na siłowni kobiet dobrze wie, że po intensywnym treningu dosięgnięcie do zapięcia na plecach wcale nie jest takim prostym zadaniem.Polecane