19 Sep 2021

Czarne pończochy – do czego je zakładać?

Czarne pończochy to prawdziwa klasyka damskiej garderoby. Ich wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że zazwyczaj decydujemy się je zakładać na specjalne okazje – gdy chcemy poczuć się zmysłowo, seksownie i kobieco. Do czego czarne pończochy pasują? Lepiej postawić na pończochy samonośne czy te zapinane do pasa? Już odpowiadamy!

Klasyczne czarne pończochy sięgają najczęściej do połowy uda, a za utrzymanie ich na miejscu odpowiadają silikonowe taśmy samonośne lub cienkie paski zapinane do specjalnego pasa. Kiedy najczęściej decydujemy się, aby założyć pończochy?

W pierwszej kolejności są to randki z ukochanym i pełne miłosnych uniesień wieczory we dwoje. Jednak pończochy to także prawdziwy must have w stylizacjach weselnych czy studniówkowych. Jak widać, bezpośrednio kojarzą się nam z czymś wyjątkowym, ale to wcale nie oznacza, że musimy z nich rezygnować na co dzień! Subtelne i zmysłowe czarne pończochy potrafią wyglądać elegancko i stylowo, a co za tym idzie, wpływać na nasze samopoczucie oraz pewność siebie.

Co wybrać: pończochy samonośne czy do pasa?

Bez wątpienia to właśnie pończochy samonośne wybieramy najczęściej. Ich utrzymanie na odpowiedniej wysokości zapewnia tutaj znajdująca się w górnej części pończoch specjalna taśma z silikonowymi paskami. Takie pończochy nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów, a mimo to pozostają na swoim miejscu przez cały dzień. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdej z nas delikatny ucisk samonośnej tasiemki odpowiada. Poza tym zdarzają się też uczulenia na silikon, co już całkowicie eliminuje taką opcję.Na szczęście nie oznacza to konieczności rezygnacji z pończoch – wystarczy postawić na te zapinane do specjalnego pasa. To zdecydowanie bardziej eleganckie i klasyczne rozwiązanie, które doceniamy także w roli zmysłowego dodatku do bielizny nocnej. Wbrew temu, co część kobiet powtarza, pasy do pończoch wcale nie są niewygodne! Dobrej jakości pończochy do pasa dobrane do naszych rozmiarów będą naprawdę komfortowe, a przy tym niezwykle seksowne.Nie można też zapominać o połączeniu obu opcji, czyli pończochach połączonych z pasem. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą postawić na bardziej zmysłową opcję, ale wciąż nie są przekonane do zapinania pończoch do specjalnego pasa.

Do czego nosić czarne pończochy?

Zacznijmy od tego, że czarne pończochy możemy nosić przez cały rok! Oczywiście wiosną i latem stawiamy na cienkie materiały, zapewniające odpowiednią przewiewność, a jesienią i zimną na modele, które ochronią nas przed chłodem. Do czego je zakładać? Wszystko zależy od tego, na jaki wzór i fason postawimy.

Czarne pończochy do sukienki

W pierwszej kolejności czarne pończochy samonośne lub do pasa kojarzą się nam ze wszelkimi sukienkami i spódnicami. To właśnie wtedy stanowić będą zmysłowy element stylizacji, który doda całości wyjątkowego charakteru.

Pończochy do spodni?

To wcale jednak nie oznacza, że sukienka i spódnica to jedyne opcje! Bardziej charakterystyczne i rzucające się w oczy pończochy świetnie nadają się jako uzupełnienie stylizacji z niezwykle modnymi poszarpanymi jeansami. Co wybrać? Naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się tutaj pończochy kabaretkowe lub modele z ozdobnymi wzorami – na przykład pończochy damskie z motywem serc.

Pończochy do bielizny nocnej

Oczywiście nie możemy też zapomnieć o naszym ulubionym zastosowaniu pończoch – podkręceniu temperatury w sypialni i zaskoczeniu partnera. W tym wypadku dużo częściej stawiamy na pończochy do pasa, który sam w sobie stanowi niezwykle zmysłowy element całego stroju. Nasz faworyt? Zdecydowanie pończochy do pasa z linią z tyłu!


To jednak nie oznacza, że pas do pończoch jest koniecznością! Wystarczy zerknąć na pończochy w stylu kabaretek z pasem, lateksowe pończochy samonośne lub pończochy samonośne z napisem LOVE.

Polecane