30 Jan 2022

Czy 75B to faktycznie najbardziej uniwersalny rozmiar biustonosza?

Dobrze wiemy, że dobór odpowiedniego biustonosza to wcale nie takie proste zadanie. Przed zakupem musimy wziąć pod uwagę kwestię ewentualnych usztywnień, fason stanika, kolor, materiał, fakturę i oczywiście właściwy rozmiar. Warto też dodać, że wiele badań wskazuje na to, że naprawdę duża część z nas codziennie zakłada biustonosz, który nie wspiera prawidłowo biustu! 

Co ciekawe, w świadomości wielu kobiet utarło się, że najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym rozmiarem jest 75B. Czy to prawda i skąd się to wzięło? Dziś to sprawdzimy!

Dlaczego rozmiar 75B jest aż tak popularny?

Czy popularność tego rozmiaru wzięła się z tego, że faktycznie aż tak dużo z nas ma podobne wymiary? Niestety nie. Problem leży natomiast głównie w ofertach sieciówek, a także sprzedawczyń, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i często wprowadzają klientki w błąd.

W powszechnie panującej opinii 75B to złoty środek – dokładnie między małymi a dużymi piersiami. Idąc tym tropem nic dziwnego, że na wieszakach w sieciówkach to właśnie w tym rozmiarze znajdziemy najwięcej modeli i będziemy miały największy wybór. Wspomniane wcześniej porady niedoświadczonych ekspedientek też nie pomagają, a co więcej, bardzo często nam szkodzą. Zwłaszcza jeśli przez całe lata nosimy biustonosz w złym rozmiarze. 

Czy powinnyśmy unikać rozmiaru 75B? Oczywiście, że nie! Należy jednak pamiętać, że to taki sam rozmiar jak każdy inny – sprawdzi się tylko w określonych warunkach.

Dlaczego dobrze dopasowany rozmiar jest aż tak ważny?

Dobrze dobrany stanik to przede wszystkim gwarancja naszej wygody, ale też podstawa w zapewnieniu piersiom odpowiedniego wsparcia, co bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Noszenie biustonosza w złym rozmiarze może negatywnie wpływać na kondycję naszego kręgosłupa, wymuszać niewłaściwą postawę ciała, a także powodować bolesne obtarcia. 

Nie bez znaczenia są też same kwestie wizualne, gdyż tylko właściwie dopasowany stanik odpowiednio wymodeluje piersi i sprawi, że będą wyglądały na pełniejsze.

Właściwy rozmiar to tylko jeden z elementów układanki

Wiele razy już wspominaliśmy o tym, jak dopasowanie odpowiedniego rozmiaru biustonosza jest wyjątkowo ważne. Jednak należy pamiętać o tym, że na rozmiarze miseczki i obwodzie cały proces się nie kończy. 

Musimy pamiętać o tym, że mimo podobnych wymiarów mogą na nas pasować biustonosze w różnych rozmiarach. Dzieje się tak między innymi ze względu na sam kształt piersi, kondycję i poziom jędrności biustu. Nie bez znaczenia pozostaje sama konstrukcja biustonosza, a przede wszystkim zastosowane w nich usztywnienia i push-up’y.

Po czym poznać źle dobrany stanik?

  • Uciskanie ramiączek,
  • opadające piersi zbyt nisko, obtarcia i odparzenia,
  • nieprzylegająca górna krawędź biustonosza do piersi,
  • wydostawanie się piersi górą lub bokiem,
  • unoszenie się tylnej części biustonosza.

Jeśli obserwujesz jeden z tych objawów podczas całodziennego noszenia biustonosza to znak, że warto udać się do braffiterki i ponownie dokonać pomiarów. Dobrym rozwiązaniem będzie także skorzystanie ze sposobu dobierania staników na podstawie rozmiarów siostrzanych.

Polecane