Czy 75B to faktycznie najbardziej uniwersalny rozmiar biustonosza?

0 komentarzy

Dobrze wiemy, że dobór odpowiedniego biustonosza to wcale nie takie proste zadanie. Przed zakupem musimy wziąć pod uwagę kwestię ewentualnych usztywnień, fason stanika, kolor, materiał, fakturę i oczywiście właściwy rozmiar. Warto też dodać, że wiele badań wskazuje na to, że naprawdę duża część z nas codziennie zakłada biustonosz, który nie wspiera prawidłowo biustu! 

Co ciekawe, w świadomości wielu kobiet utarło się, że najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym rozmiarem jest 75B. Czy to prawda i skąd się to wzięło? Dziś to sprawdzimy!

Dlaczego rozmiar 75B jest aż tak popularny?

Czy popularność tego rozmiaru wzięła się z tego, że faktycznie aż tak dużo z nas ma podobne wymiary? Niestety nie. Problem leży natomiast głównie w ofertach sieciówek, a także sprzedawczyń, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i często wprowadzają klientki w błąd.

W powszechnie panującej opinii 75B to złoty środek – dokładnie między małymi a dużymi piersiami. Idąc tym tropem nic dziwnego, że na wieszakach w sieciówkach to właśnie w tym rozmiarze znajdziemy najwięcej modeli i będziemy miały największy wybór. Wspomniane wcześniej porady niedoświadczonych ekspedientek też nie pomagają, a co więcej, bardzo często nam szkodzą. Zwłaszcza jeśli przez całe lata nosimy biustonosz w złym rozmiarze. 

Czy powinnyśmy unikać rozmiaru 75B? Oczywiście, że nie! Należy jednak pamiętać, że to taki sam rozmiar jak każdy inny – sprawdzi się tylko w określonych warunkach.

Dlaczego dobrze dopasowany rozmiar jest aż tak ważny?

Dobrze dobrany stanik to przede wszystkim gwarancja naszej wygody, ale też podstawa w zapewnieniu piersiom odpowiedniego wsparcia, co bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Noszenie biustonosza w złym rozmiarze może negatywnie wpływać na kondycję naszego kręgosłupa, wymuszać niewłaściwą postawę ciała, a także powodować bolesne obtarcia. 

Nie bez znaczenia są też same kwestie wizualne, gdyż tylko właściwie dopasowany stanik odpowiednio wymodeluje piersi i sprawi, że będą wyglądały na pełniejsze.

Właściwy rozmiar to tylko jeden z elementów układanki

Wiele razy już wspominaliśmy o tym, jak dopasowanie odpowiedniego rozmiaru biustonosza jest wyjątkowo ważne. Jednak należy pamiętać o tym, że na rozmiarze miseczki i obwodzie cały proces się nie kończy. 

Musimy pamiętać o tym, że mimo podobnych wymiarów mogą na nas pasować biustonosze w różnych rozmiarach. Dzieje się tak między innymi ze względu na sam kształt piersi, kondycję i poziom jędrności biustu. Nie bez znaczenia pozostaje sama konstrukcja biustonosza, a przede wszystkim zastosowane w nich usztywnienia i push-up’y.

Po czym poznać źle dobrany stanik?

  • Uciskanie ramiączek,
  • opadające piersi zbyt nisko, obtarcia i odparzenia,
  • nieprzylegająca górna krawędź biustonosza do piersi,
  • wydostawanie się piersi górą lub bokiem,
  • unoszenie się tylnej części biustonosza.

Jeśli obserwujesz jeden z tych objawów podczas całodziennego noszenia biustonosza to znak, że warto udać się do braffiterki i ponownie dokonać pomiarów. Dobrym rozwiązaniem będzie także skorzystanie ze sposobu dobierania staników na podstawie rozmiarów siostrzanych.

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed opublikowaniem
You have successfully subscribed!