26 Mar 2021

Czy damska bielizna zawsze musi być w komplecie?

Czy noszenie biustonosza i majtek w innych kolorach lub innych wzorach to modowe faux-pas? Czy obie części zawsze muszą być od kompletu? Dziś wspólnie się nad tym zastanowimy i przedstawimy Wam różne sytuacje, w których najlepiej postawić na komplet, ale także takie, gdzie „mix” będzie dużo lepszym rozwiązaniem!

Czy damska bielizna zawsze musi być w komplecie?

Duża część z nas uważa, że zestawienie majtek i biustonosza nienależących do tego samego kompletu jest modową wpadką. Ile w tym prawdy? Wszystko tutaj zależy od konkretnej sytuacji i dlatego nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.

Komplet bielizny damskiej kojarzy się nam zazwyczaj z elegancką i seksowną koronką, idealną się na wyjątkowe okazje, czy randki. Jednak może to być także klasyczny komplet bielizny, który będzie maksymalnie uniwersalny i sprawdzi się w każdej sytuacji. Niemniej jednak są sytuacje, kiedy zestawienie ze sobą części z dwóch różnych kolorów jest jak najbardziej uzasadnione.

Bielizna damska – komplet. Kiedy wybrać?

Zacznijmy od zestawów. To przede wszystkim rozwiązanie dla wszystkich perfekcjonistek i tych z nas, dla których moda to coś więcej. Komplety bielizny damskiej świetnie sprawdzają się, gdy chcesz poczuć się wyjątkowo i seksownie. Może to być wesele, seksowna bielizna na randkę lub wieczór we dwoje, czy zestaw pod lekko prześwitującą letnią sukienkę. Czarny komplet bielizny koronkowej to prawdziwy must have w każdej damskiej garderobie – doda Ci pewności siebie i rozbudzi zmysły Twojego partnera.

Komplety damskiej bielizny to także gwarancja idealnie dobranego koloru majtek i biustonosza. O ile w przypadku czarnej bielizny jest to całkiem łatwe, to inne kolory mimo pozornego podobieństwa często się ze sobą „gryzą”. Wbrew pozorom dopasowanie do siebie białych elementów sprawia często wiele trudności, tak samo, jak bielizna nude.

Czy damska bielizna zawsze musi być w komplecie?

Kiedy postawić na mix?

Damski komplet bielizny ma niewątpliwie wiele zalet, ale jak już wspomniałyśmy na początku tego poradnika, mix nieraz może okazać się lepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Jeden z najprostszych przykładów to stylizacja, w której zestawisz ze sobą czarną spódnicę, z elegancką białą, lekko prześwitującą koszulą. Komplet czarnej bielizny, mimo iż pasuje do spódnicy, to z pewnością będzie przebijał się przez delikatny materiał koszuli. Dlatego dużo lepiej zestawić czarne majtki z biustonoszem w cielistych odcieniach.

Podobnie będzie w przypadku dopasowania względem kroju – czasem komplet bielizny damskiej sprawdzi się świetnie, ale w niektórych sytuacjach, to właśnie Twój autorski mix będzie bardziej elegancki i odpowiedni, niż najlepszy koronkowy zestaw.

Jak łączyć ze sobą bieliznę?

Skoro już ustaliłyśmy, że łączenie ze sobą różnych majtek i biustonoszy, to zastanówmy się, w jaki sposób to robić. Jednym z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów będzie dobór majtek i biustonosza tego samego modelu, ale różniących się wyłącznie kolorem. Przykładowo ten uniwersalny komplet bielizny z elastycznego materiału dostępny jest w siedmiu kolorach, dzięki czemu z łatwością stworzysz swój indywidualny zestaw dopasowany do każdej sytuacji.

Innym sposobem jest poszukiwanie wspólnych elementów. Może to być na przykład kolor, gdy zestawisz ze sobą bezszwowe majtki z koronkowym biustonoszem albo podobna koronka.

Czego nie robić? Przede wszystkim unikaj łączenia ze sobą podobnych odcieni, ale jednak zauważanie różniących się – zwłaszcza w przypadku bielizny białej i nude.

Polecane