Dlaczego odpowiedni dobór rozmiaru biustonosza jest tak ważny?

0 komentarzy

Piękna damska bielizna poprawia humor, a przy tym sprawia, że czujesz się wyjątkowo i kobieco. Biustonosz jest jednym z najważniejszych elementów w garderobie, gdyż jak żadna inna rzecz, wpływa na pewność siebie, komfort, a nawet kształt sylwetki. Możesz przebierać wśród różnych rodzajów, fasonów i kolorów do woli, jednak źle dobrany rozmiar stanika potrafi popsuć nawet najbardziej przemyślaną stylizację. Dziś udowodnimy Ci, że dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza to podstawa. Podpowiemy też, na co zwrócić uwagę i jak poznać, że stanik jest za duży lub za mały. Zapraszamy!

Dlaczego odpowiedni dobór rozmiaru biustonosza jest tak ważny?

Dobrze dobrany biustonosz, to absolutna podstawa

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru biustonosza wcale nie jest takie trudne, ale zdecydowanie wymaga pewnej dozy uwagi. Mimo iż większości z nas wydaje się, że radzi sobie z tym całkiem dobrze, to wyniki badań temu przeczą – aż 80-90% kobiet nosi źle dobrany rozmiar stanika! Dlaczego dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza jest tak ważny? Dopasowany do Ciebie rozmiar wpływa na:

  • ładniejszy wygląd piersi,
  • odpowiednie uniesienie i podtrzymanie biustu,
  • komfort oraz wygodę, a co za tym idzie brak podrażnień czy otarć,
  • ochronę przed powikłaniami zdrowotnymi wywołanymi przez źle dopasowany biustonosz,
  • utrzymanie odpowiedniej postawy ciała.

Pamiętaj o tym, że źle dobrany biustonosz może powodować garbienie się, podrażnienia i rany, a nawet komplikacje zdrowotne związane z trawieniem i bólami w karku oraz kręgosłupie!

Najczęstsze błędy popełniane przy doborze biustonosza

Przede wszystkim nie kupuj biustonosza oczami. Biustonosze dobierane „na oko” pozornie pasują, jednak zbyt mały lub za duży rozmiar da się we znaki dopiero przy dłuższym noszeniu. Jak poznać, że to nie Twój rozmiar?

  • Miseczka – jeśli staniesz bokiem do lustra i zauważysz, że miseczki uciskają piersi do tego stopnia, że ponad krawędzią biustonosza tworzy się fałdka, oznacza to, że musisz wybrać większy rozmiar. Odstające od piersi miseczki będą natomiast sygnałem świadczącym o tym, że jest to rozmiar za duży. Zwróć także uwagę na element łączący miseczki. Powinien delikatnie przylegać do klatki piersiowej.
  • Ramiączka – Jednym z najczęściej spotykanych błędów podczas noszenia biustonosza są zbyt krótkie ramiączka, uciskające mocno ciało. Przez to obwód stanika się podnosi, czym wiele kobiet (często nieświadomie) radzi sobie ze zbyt luźnym biustonoszem.
  • Pas obwodu – Gdy jest zbyt luźny, biustonosz nie spełnia swojej podstawowej roli i nie podtrzymuje biustu. W przypadku zbyt ciasnego obwodu stanik może się odciskać na skórze i powodować obtarcia.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

W pierwszej kolejności musisz poznać swoje wymiary. W tym celu weź miarkę krawiecką i zmierz obwód pod biustem. Pamiętaj, aby miarka znajdowała się na tej samej wysokości również na plecach, a wynik zaokrąglij w dół – np. przy 84 centymetrach, przyjmij obwód 80 cm. Następnie zmierz obwód w biuście, znów pamiętając o utrzymaniu tej samej wysokości miarki z tyłu i przodu. Jeśli chcesz mieć pewność co do pomiarów i dobranego rozmiaru, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy brafitterki.

Pamiętaj o tym, aby przed każdorazowym zakupem bielizny damskiej sprawdzić dokładnie rozmiarówkę producenta. Bielizna różnych firm może znacząco się różnić od siebie, mimo tego samego „rozmiaru”

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed opublikowaniem

Sprawdź Nasze Propozycje!

Poznaj Modne Kolekcje!

You have successfully subscribed!