25 Aug 2021

Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?

Odpowiednio dobrany stanik wpływa na wygląd i komfort właścicielki, a także na jej zdrowie. Jak dobrać biustonosz do dużego biustu? Czy jego właścicielki mogą uprawiać sport? Jak zapewnić piersiom maksimum wygody i bezpieczeństwa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Dlaczego dobry biustonosz dla dużego biustu jest taki ważny?

Przy dużym biuście niewłaściwie dobrany biustonosz może być powodem dyskomfortu psychicznego. Często bywa on również powodem bólu i chorób kręgosłupa. Dlatego ważne jest, by wiedzieć, jak odpowiednio dobrać stanik do dużego biustu.

Źle dobrane staniki na duży biust ze względu na ciężar mogą przyczyniać się do bólu pleców. Dodatkowo towarzyszyć mu może chroniczny ból głowy. Długotrwałe obciążenie kręgosłupa może w końcu doprowadzić do jego skrzywienia. Nietrafnie dobrane biustonosze na duży biust mogą też powodować deformacje. Dzieje się tak, gdy panie sięgają po za małe rozmiary dostępne w sklepach sieciowych.

Dobry biustonosz dla dużego biustu powinien nie tylko ładnie go eksponować, ale przede wszystkim prawidłowo utrzymywać odciążając kręgosłup.

Biustonosze na duży biust﹘jak dobierać?

Podczas dobierania biustonoszy na duży biust zwróć uwagę na trzy czynniki:

  • rozmiar,
  • model,
  • fason.

Najważniejszy z nich to oczywiście rozmiar. Aby go ustalić, trzeba właściwie zmierzyć obwód klatki piersiowej pod biustem. Pomiaru dokonujemy w postawie wyprostowanej, najlepiej stojącej. Na gołe ciało lekko przyciskamy miarkę, uważając, aby była ona na tej samej wysokości z tyłu i z przodu. Wymiar ten jest ściśle powiązany z rozmiarem miseczki, dlatego ważne jest jego dokładne wykonanie.

Model biustonosza dla dużego biustu przede wszystkim musi zapewniać mu dobre wsparcie. Warto też dostosować go do ubioru. Inny będzie odpowiedni do sukienek z dużym dekoltem, a inny do noszenia na co dzień. Generalnie dobry biustonosz dla dużego biustu powinien posiadać wytrzymałą konstrukcję, która podtrzymuje i zbiera piersi.

 
Fason to już rzecz, którą warto dobrać zgodnie ze swoim gustem. Kiedyś staniki w dużych rozmiarach były rzadkością i nie wyglądały zbyt ładnie. Na szczęście obecnie rynek zapewnia dużo więcej możliwości. W naszej ofercie bielizna damska online znajdziesz zarówno staniki codzienne i sportowe, jak i staniki koronkowe czy inne seksowne staniki.


Staniki do dużego biustu﹘rodzaje

Dobry biustonosz dla dużego biustu posiada szerokie ramiączka, a jego miseczki okalają piersi. Dobrze sprawdzają się tu miękkie miseczki oraz podtrzymujące fiszbiny. Poznaj kilka rodzajów takich staników.

Półgorset

Jak sama nazwa wskazuje to połączenie gorsetu ze stanikiem, dzięki czemu sylwetka jest dodatkowo wymodelowana. Dolna szeroka opaska pod biustem zapewnia mu skuteczne wsparcie, a górna część pięknie go eksponuje. Takie biustonosze damskie sprawdzają się podczas noszenia sukienek, letnich stylizacji oraz przy większych dekoltach.

Biustonosz typu full-cap

Jego miseczki okalają całe piersi, nadając im zaokrąglony kształt. Jest niezwykle wygodny i doskonale spełnia funkcje podtrzymywania biustu. Idealny do codziennego użytkowania, ale sprawdzi się też do większych dekoltów.

Minimizer

To stanik, którego celem jest optyczne zmniejszenie piersi, dzięki wykorzystaniu specjalnego kroju. Spłaszcza on je nieco z przodu i popycha ku bokom. Można w nim uzyskać optyczny efekt zmniejszenia o jeden rozmiar.

Biustonosz sportowy

Dobry stanik sportowy dla dużego biustu to prawdziwy stanik do zadań specjalnych. Unieruchamia on piersi podczas intensywnego ruchu, nawet biegania. Posiada szerokie stabilne ramiączka z miękkim wyściełaniem i podtrzymujące piersi więzadła. Często ma też usztywniane miseczki.

Podsumowanie

Wiesz już, jakiego stanika użyć do optycznego zmniejszenia piersi i jaki stanik do biegania dla dużego biustu wybrać. Szeroki wybór biustonoszy znajdziesz w naszej ofercie pod kategorią bielizna damska plus size.

Wiedząc, jak dobrać biustonosz do dużego biustu, zapewnisz sobie komfort na co dzień i zdrowie na przyszłość. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, możesz skorzystać z porady brafitterki. Sprawdź ofertę Lovita, gdzie znajdziesz duży wybór bielizny m.in. biustonosze bez fiszbin. Zapraszamy na zakupy!

Polecane