30 Jun 2022

Jak dobrać biustonosz push-up? 3 wskazówki

Dobrze dobrany biustonosz push-up posiada wiele korzyści i podnosi komfort życia kobiet, które nie zostały obdarzone bardziej obfitym biustem. Wyjściem z tej sytuacji może być operacja powiększenia piersi, pogodzenie się z istniejącym stanem rzeczy i pokochanie swojego ciała takim, jakie jest… lub dyskretne ulepszenie tego, czym obdarzyła nas natura. W ostatniej z wymienionych sytuacji pomagają nam biustonosze push-up, na których skupimy swoją uwagę. Czy wiesz, jak dobrać biustonosz push-up? Nie musisz wstydzić się negatywnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ w tym artykule przedstawimy Ci 3 kluczowe wskazówki, które powinnaś mieć na uwadze podczas właściwego doboru stanika podnoszącego i modelującego kształt piersi.

Jak dobrze dobrać stanik push-up? Zwróć uwagę na miseczki! 

Rozmiar miseczek jest kluczowym elementem, decydującym o ułożeniu stanika na Twoim ciele. Dobre dopasowanie pozwala na nieznaczne oddzielenie się piersi, które nie powinny być ani ściśnięte, ani za daleko odsunięte od siebie. Biustonosze push-up najczęściej posiadają fiszbiny, czyli twardszy materiał, który bezpośrednio otula i podtrzymuje piersi. Biustonosze z fiszbinami powinny starannie obejmować cały biust oraz przylegać bezpośrednio do mostka, a ich końcówki powinny znaleźć się pod pachami. Jak dobrać stanik push-up z odpowiednim rozmiarem miseczki? Sygnałem nieprawidłowego dopasowania są leżące, marszczące się i odstające fiszbiny, zbyt mocno uciskające Twoje piersi, wypływający biust lub wyczuwalny nacisk końcówek drutów na pachy. Dobrze dobrany stanik delikatnie unosi biust ku górze. Jego wkładki optycznie powiększają kształt kobiecych piersi.

biustonosz push up jak dobrać

Prawidłowy obwód - pas biustonosza push-up

Równie ważnym elementem prawidłowego dobrania stanika jest odpowiedni rozmiar obwodu pod piersiami. Nie może być on za ciasny czy za luźny. W tym przypadku możesz zdać się na własne poczucie komfortu. Przymiarki kilku biustonoszy będą najbardziej odpowiednim sposobem przekonania się o właściwym obwodzie, ponieważ jego ucisk lub nadmiar materiału od razu wyczujesz na swoim ciele. Dobry stanik musi umożliwiać Ci swobodny oddech i nie może krępować Twoich naturalnych ruchów, ale również musi dobrze przylegać do obwodu Twojego ciała pod piersiami, by utrzymać je we właściwej pozycji. Jego pas ma pozostać stabilny niezależnie od Twoich ruchów i aktywności, więc jak dobrze dobrać stanik push-up pod tym kątem? Jego poziom dookoła ciała powinien znajdować się na tej samej wysokości. Jeśli zauważysz, że tylna cześć pasa (na Twoich plecach) znajduje się zbyt wysoko lub zbyt nisko, postaraj się uregulować ramiączka stanika. Jeśli to niemożliwe, zdecyduj się na inny model, ponieważ ten nie będzie dla Ciebie odpowiedni.

Ostatni element - ramiączka stanika push-up

Ramiączka biustonoszy często są pomijanym elementem, na który zwracamy uwagę podczas zakupów. Zazwyczaj mamy do czynienia z ich regulacją, więc stanowią one najmniejszy problem i raczej nie budzą wątpliwości podczas doboru odpowiedniego modelu. Wzrost ich znaczenia pojawia się kiedy biustonosz, który chcemy kupić, nie posiada możliwości regulowania długości. Jak dobrać stanik push-up z brakiem tego ułatwienia? Należy dobrać stanik takiej wielkości, by jego ramiączka opierały się na ciele. Nie powinny bezwładnie opadać po ramionach ani nadmiernie podnosić piersi. Takie sygnały obniżają komfort noszenia biustonosza. Należy również zwrócić uwagę na ich odpowiednią szerokość. Cienkie ramiączka, mimo że wyglądają uroczo i delikatnie, nie są praktycznym rozwiązaniem. Mają one zapewniać stabilność biustu i być dopasowane do jego rozmiaru.

jak dobrze dobrać stanik push up

Teraz już wiesz, jak dobrze dobrać stanik push-up, by cieszyć się idealnym kształtem swoich piersi. Podczas zakupów pamiętaj o 3 kluczowych aspektach prawidłowego dopasowania biustonosza modelującego. Są to odpowiednie miseczki, dopasowany pas obwodu oraz właściwa długość i szerokość ramiączek.

Poznaj również rodzaje i fasony biustonoszy damskich

Polecane