27 Nov 2021

Jak przechowywać bieliznę, aby służyła nam jak najdłużej?

W ostatnim wpisie zajęłyśmy się tematem prania i suszenia bielizny damskiej. Należy jednak pamiętać o tym, że na jej długowieczność ma wpływ także sposób przechowywania naszych ulubionych kompletów. Jak zatem uniknąć bałaganu w garderobie i zadbać o to, aby majtki i biustonosze służyły nam jak najdłużej? Podpowiadamy sprawdzone sposoby!

Gdzie przechowywać bieliznę – w szafie czy szufladzie?

Pierwsza kwestia to miejsce przechowywania bielizny. Oczywiście najczęściej wybieraną opcją są po prostu szuflady w komodzie. Jednak nawet w sytuacji, gdy możemy przeznaczyć osobne szuflady na majtki i biustonosze, warto zainwestować w specjalne organizery. Mogą to być specjalne pudełeczka z przegródkami, a nawet całe wkładki do szuflad, które idealnie wypełnią całą przestrzeń szuflady.

Dlaczego warto na nie postawić? Po pierwsze, takie organizery ułatwiają nam utrzymanie porządku i szukanie interesujących nas elementów garderoby w gąszczu całej naszej bielizny. Po drugie, organizery chronią bieliznę przed uszkodzeniami i odkształceniami – a to ma szczególne znaczenie w przypadku kompletów bielizny z usztywnianymi biustonoszami.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie szuflad na bieliznę i musimy zadowolić się klasycznymi półkami w szafie? Wtedy polecamy zamykane organizery, które skutecznie ochronią naszą bieliznę przed kurzem i zabrudzeniami.

Jak przechowywać biustonosze?

Sposób przechowywania bielizny ma największe znaczenie dla naszych biustonoszy. To one są szczególnie narażone na uszkodzenia i odkształcenia, a zwłaszcza biustonosze z usztywnieniami. Czego zatem nie robić?

Unikamy przede wszystkim wieszania stanika za jedno ramiączko, wywijania miseczek i wkładania jednej w drugą. Poza tym nie wieszamy biustonosza na wieszaku za dwa ramiączka i nie skręcamy jego mostka. Gdy wyeliminujemy powyższe błędy, zapewnimy naszej bieliźnie najlepsze warunki przechowywania, dzięki którym nawet dłuższy odpoczynek w szufladzie nie wpłynie negatywnie na jego konstrukcję.

Jak przechowywać staniki, aby nie popełniać powyższych błędów? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnego organizera z przegródkami lub układanie ich po prostu na płasko. Dzięki temu ramiączka się nie rozciągną, nie poplątają się, a miseczki zachowają swój kształt.

Jak przechowywać majtki w garderobie?

Przechowywanie majtek to zdecydowanie łatwiejsza sprawa. Tutaj dbamy przede wszystkim o porządek oraz szybkość odnajdywania szukanego fasonu lub koloru. Co ważne, odpowiednia organizacja pozwoli nam także uniknąć plątania się majtek i wyeliminuje możliwość uszkodzenia delikatnych zdobień.

Jak je przechowywać? Majtki składamy w trójkąt lub zwijamy w ruloniki, a następnie układamy w szufladzie. Tutaj znów z pomocą przychodzą nam organizery, ale tym razem z małymi przegródkami. To do nich wkładamy wspomniane ruloniki i dzięki temu już na pierwszy rzut oka wiemy, co i gdzie się znajduje.

Polecane