19 May 2021

Jak założyć i zapiąć pas do pończoch

Coraz częściej w internecie, a także na stronach poświęconych damskiej bieliźnie, można znaleźć porady, jak zapiąć pas do pończoch. Ten element garderoby do niedawna rzadko używany, znów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pasy do pończoch nie tylko są wygodne, ale i przez wiele pań oraz panów uważane są za symbol kobiecości. Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając odpowiedni dla siebie model. 

Jak prawidłowo nosić pończochy? 

Zanim odpowiemy na pytanie, jak zapiąć pończochy do paska, w pierwszej kolejności skupimy się na tym, jak prawidłowo powinno nosić się pończochy. Jest to niezwykle istotny aspekt, gdyż wpływa on nie tylko na komfort podczas chodzenia, ale i na ostateczną prezencję. 

Na początku należy podkreślić, że można rozróżnić pończochy:

  • samonośne - podszyte są one zazwyczaj silikonowym paskiem gumowym, który uniemożliwia ich zsunięcie się podczas chodzenia, 
  • przypinane do pasa - pozbawione są one silikonowej tasiemki. Chcąc je nosić należy posiadać specjalny pas do pończoch, który utrzyma je w odpowiedniej pozycji. 

Pończochy, dawniej produkowane głównie z bawełny, czy też jedwabiu, obecnie wykonane są najczęściej z nylonu lub też lycry. Wybierając je należy zwrócić uwagę na ich odpowiedni rozmiar - standardowo powinny one sięgać do połowy uda i nie opinać mocno skóry.  

Pas do pończoch - rodzaje oraz rozmiary 

Jak założyć i zapiąć pas do pończoch

Jak zapinać pończochy do pasa, by te nie tylko dobrze prezentowały się na nodze, ale i były wygodne podczas noszenia? Wbrew pozorom nie jest to trudne, ani też czasochłonne - pamiętajmy, że dawniej tego typu bielizna damska towarzyszyła na co dzień kobietom, noszącym spódnice i sukienki. Dla współczesnych użytkowniczek szybkie zapinanie pasa i pończoch to zatem tylko kwestia przyzwyczajenia, jak i wprawy. 

Zatem jak zapiąć pas do pończoch? Niezależnie od modelu (z 4, 6, 8, a nawet 14 podwiązkami) czynność ta za każdym razem wygląda tak samo. W podanej kolejności należy:

  • założyć pas do pończoch, a także pończochy,
  • przypiąć żabki do górnej części pończochy - na tym etapie należy zwrócić uwagę na to, aby wszystko leżało prosto i nie było powykręcane,
  • odpowiednio wyregulować podwiązki - powinny być one napięte. Dla ułatwienia podczas tej czynności można postawić nogę na krześle, czy też brzegu łóżka. 

Jak zalozyc i zapiac pas do ponczoch

Jak dopasować pas do pończoch? 

Mówiąc o tym, jak zapinać pas do pończoch, należy również wspomnieć o tym, na jaki właściwie model warto się zdecydować. Zależne jest to w dużej mierze od oczekiwań każdej kobiety, gdyż:

  • pas noszony na co dzień - powinien być wygodny, a także dyskretny. W tym przypadku sprawdzą się modele z szerokimi bokami, a także te z większą ilością żabek, które przytrzymają pończochy w jednym miejscu, 
  • pasy ozdobne - cechują się one subtelnymi, a także kobiecymi dodatkami w postaci dekoracyjnych koronek, a także bardziej wymyślnych krojów. 

Jeżeli wiesz już, jak założyć pas do pończoch oraz na jaki model się zdecydować, to w następnej kolejności należy dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar. W tym celu przyda się centymetr krawiecki, którym należy zmierzyć:

  • obwód talii - podczas mierzenia nie można wciągać brzucha. Pas do pończoch powinien być wygodny i nie uciskać podczas noszenia, 
  • obwód bioder - dokonując pomiaru bioder należy skupić się na najszerszym miejscu, które przypada na pośladki (pomiar wykonany na wysokości kości biodrowych nie będzie wymierny). 

Gdzie kupić pas do pończoch?

Już wiesz jak zapiąć pas do pończoch oraz na co zwrócić uwagę, wybierając między różnymi krojami. Obecnie wiele sklepów stacjonarnych ma na swoim zapleczu tego typu bieliznę. Jeżeli zależy Ci jednak na znacznie większej różnorodności, to odwiedź naszą platformę Lovita i daj się zaskoczyć. Oferujemy zarówno wysokiej jakości pończochy damskie, jak i pasy do pończoch w wielu rozmiarach. Sprawdź i daj się zaskoczyć! 
 

Polecane