05 May 2021

Jaką piżamę damską wybrać na wiosnę 2021? (poradnik)

Nocna bielizna to nie tylko seksowne komplety czy koronkowe body na wieczór we dwoje, ale także damskie piżamy. Odpowiednio dobrane zapewniają komfort, dobre samopoczucie, a mimo to wciąż mogą być zmysłowym elementem naszej garderoby. Bogata oferta sklepów z bielizną damską sprawia, że co roku mamy coraz większy wybór, co sprawia, że każda z nas, niezależnie od swoich preferencji, znajdzie coś dla siebie. Ponieważ mamy już wiosnę, powoli należy schować ciepłą bieliznę nocną chroniącą nas przed chłodem i wybrać coś lżejszego.

Dziś wspólnie zastanowimy się jaką piżamę damską wybrać na wiosnę i na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Zapraszamy!

Jaka powinna być piżama damska?

Kluczem do wyboru odpowiedniej piżamy jest przede wszystkim jedno słowo – wygoda. Zakładanie piżamy powinno być dla Ciebie przyjemnością. W końcu spędzasz w niej przynajmniej kilka godzin w nocy, a często nawet zostajesz w piżamie jeszcze przez część dnia – zwłaszcza w wolny weekend.

Jak wybrać odpowiednią piżamę?

W pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się nad tym, jaki krój będzie dla Ciebie najlepiej pasował. Do wyboru masz piżamę jednoczęściową, a także wiele wariantów zestawów dwuczęściowych.

Może to być na przykład:

Wybór powinien być podyktowany Twoimi preferencjami, a także różnymi sytuacjami, w których będziesz piżamy używać. Co innego przyda się w domu, a inny zestaw wybierzemy do hotelu lub na biwak.

Jaką piżamę damską wybrać na wiosnę 2021? (poradnik)

Koronka, satyna, czy bawełna? Jaką piżamę wybrać?

Druga sprawa to materiał, z jakiego wykonana będzie piżama damska. Tutaj oferta producentów może zdecydowanie utrudnić wybór. My proponujemy jedną z trzech opcji:

Piżama satynowa

Satynowa piżama damska to klasyka sama w sobie. Niezależnie od połączenia, czy będzie to satyna bawełniana, jedwabna czy poliestrowa, taka piżama jest przyjemna w dotyku i delikatnie przykrywa ciało. Wygląda niezwykle luksusowo i świetnie sprawdzi się wtedy, gdy chcesz wyglądać zmysłowo i kobieco w swojej sypialni. Wady? Nie przepuszcza powietrza w tak dobry sposób, jak inne materiały. W najcieplejsze miesiące roku to może być problem, jednak na wiosnę sprawdzi się idealnie!

Jaką piżamę damską wybrać na wiosnę 2021? (poradnik)

Piżama koronkowa

Kto z nas nie kocha koronek? Seksowne koronkowe zestawy znajdują się praktycznie w każdej garderobie i na szczęście nie musimy z niej rezygnować, wybierając nową piżamę. Jednoczęściowa piżama damska z koronką lub seksowny dwuczęściowy zestaw to wygodna, ale i niezwykle kobieca opcja, która sprawdzi się praktycznie każdego dnia.

Jaką piżamę damską wybrać na wiosnę 2021? (poradnik)

Piżama bawełniana

Na koniec komfortowa bawełniana piżama. Dzięki wykonaniu z naturalnych materiałów świetnie przepuszcza powietrze. To także idealna propozycja dla tych wszystkich z nas, które lubią w wolny dzień zostać w piżamie na dłużej. Bawełna nie tylko daje możliwość oddychania skórze, a przy tym zapewnia odpowiedni komfort cieplny, co czyni ją jedną z najlepszych propozycji na wiosnę. Oczywiście są to mniej seksowne komplety, ale nadrabiają swoim urokiem. Przykład? Kocia piżama damska z krótkim rękawem czy komplet LET ME SLEEP.

Jaką piżamę damską wybrać na wiosnę 2021? (poradnik)

 

Polecane