18 May 2021

Jakie kupić pończochy? Samonośne czy z pasem?

Damskie pończochy to jeden z tych elementów damskiej garderoby, który jednoznacznie kojarzy się nam z wyjątkowymi sytuacjami. Czy to oznacza, że musimy czekać na specjalne okazje, aby je założyć? Zdecydowanie nie! Każda z nas lubi czuć się seksownie, a pończochy są jednym z najlepszych sposobów na to. Dziś wspólnie zastanowimy się, jakie kupić pończochy – samonośne, do pasa czy pończochy z pasem. Zapraszamy!

Jakie kupić pończochy? Samonośne czy z pasem?

Pończochy damskie uważane są za bardziej seksowną opcję od rajstop. Co prawda w taki sam sposób wysmuklają nasze nogi, to ich krój, oraz możliwość wybrania pończoch z pasem sprawia, że w kategorii zmysłowego elementu stylizacji, są bezkonkurencyjne. Do wyboru mamy pończochy samonośne oraz te przypinane do specjalnego pasa. Jakie zatem pończochy będą najlepsze?

Które pończochy wybrać: pończochy samonośne czy z pasem?

Jak już wspomnieliśmy do wyboru mamy dwie opcje – pończochy do pasa oraz te samonośne – obie mają swoje zalety, a wybór rodzaju pończoch w dużej mierze będzie podyktowany osobistymi preferencjami, oraz tym, do czego chcemy je założyć.

Pończochy samonośne

Zdecydowanie najpopularniejsze aktualnie spośród dostępnych na rynku pończoch. Zakończone silikonowymi taśmami idealnie stabilizują materiał na naszym udzie, dzięki czemu pończochy utrzymują się w miejscu niezależnie od sytuacji. Ważne jest jednak to, aby kupować pończochy w sprawdzonych sklepach z bielizną. Tylko wysoka jakość wykonania gwarantuje, że silikonowe wstawki nie rozciągną się po kilku użyciach.

Jakie kupić pończochy? Samonośne czy z pasem?

Dlaczego warto wybrać pończochy samonośne?

To zdecydowanie najbardziej uniwersalna z opcji. Brak konieczności zakładania specjalnego pasa sprawia, że świetnie pasują praktycznie do każdej stylizacji, a przy tym są niezwykle wygodne. Co ważne, pończochy samonośne nie odznaczają się nawet na najbardziej obcisłych sukienkach.

Wybór pończoch samonośnych mamy praktycznie nieograniczony. Mogą to być klasyczne pończochy samonośne, pończochy z kwiatami, z wąską lub szeroką koronką, a do tego modele dostępne w wielokolorowych wariantach. Szukasz czegoś odważniejszego? Koniecznie sprawdź samonośne kabaretki, które idealnie współgrają z mocniejszymi stylówkami – na przekład podartymi jeansami i szortami, a także skórzanymi elementami garderoby.

Czy pończochy samonośne spadają?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań w internecie. Czy zatem samonośne pończochy spadają? Dobrze dobrane pończochy nie spadają ani nie przemieszczają się samoczynnie, a to wszystko dzięki wcześniej wspomnianej silikonowej taśmie. Pamiętaj jednak o tym, że należy je zakładać na suchą skórę! Gdy noga będzie pokryta na przykład balsamem, to mimo stabilizującego pasa, pończochy mogą się obsuwać.

Pończochy z pasem i do pasa

Tutaj na wstępnie musimy nadmienić, że do wyboru dostępne mamy dwie opcje: pończochy do połączenia z osobnym pasem, oraz takie połączone z nim na stałe. Różnica tak naprawdę jest niewielka – warto jednak zaznaczyć, że pończochy połączone z pasem z pewnością się nie rozepną i są odrobinę dyskretniejsze.

Jakie kupić pończochy? Samonośne czy z pasem?

Kiedy wybrać pończochy do pasa?

Zawsze, gdy chcesz poczuć się niezwykle seksownie, kobieco, a przy tym zaskoczyć swojego partnera. Pończochy z pasem to jeden z najbardziej zmysłowych elementów damskiej garderoby. Idealne do rozkloszowanych sukienek, kiedy chcemy kusić tym, co pod nimi ukryte. Warto także pamiętać, że pończochy z pasem stanowią jeden z najlepszych dodatków do nocnej bielizny, gdy chcemy podkręcić atmosferę w sypialni.

Jakie kupić pończochy? Samonośne czy z pasem?

Polecane