05 Aug 2021

Jakie najczęściej popełniamy błędy przy zakupie biustonosza?

Dobór odpowiedniego biustonosza to zdecydowanie jedno z najtrudniejszych zadań, z jakimi zmagamy się podczas modowych zakupów. Niestety potwierdzają to badania, które jasno wskazują, że większość z nach nosi biustonosze w źle dobranych rozmiarach. Co więcej, duża część kobiet popełnia także błędy w doborze samego fasonu czy materiału, a to wpływa negatywnie na samopoczucie i naszą sylwetkę. Jakie najczęściej popełniamy błędy podczas zakupu biustonoszy?

Większość z nas ma polem z doborem odpowiedniego rozmiaru

Biustonosz to nie tylko jeden z najbardziej seksownych elementów stylizacji, ale pełniący również wyjątkowo praktyczne funkcje. To właśnie stanik za zadanie odpowiednio podtrzymywać biust i nadawać mu pożądany kształt. Przekłada się to na nasze poczucie pewności siebie oraz dobre samopoczucie – oczywiście o ile stanik został zakupiony we właściwym rozmiarze. Niestety większość z nas ma problem z dokonaniem pomiarów ciała, a co gorsze, wiele kobiet po prostu kupuje od lat ten sam kiedyś błędnie dobrany rozmiar.

Nieodpowiedni obwód biustonosza

Pierwsza z kwestii dotyczących rozmiaru biustonosza to jego obwód, który nie może być zbyt ciasny, ani zbyt luźny. Ciasny, uwierający pas biustonosza wbrew pozorom wcale nie radzi sobie dobrze z utrzymywaniem piersi na miejscu, a przy tym może powodować bolesne obtarcia. Oczywiście o właściwym wsparciu dla biustu możemy też zapomnieć w przypadku zbyt luźnego obwodu – mimo iż pozornie wygodny, to zdecydowanie pozostawia piersiom zbyt dużą swobodę.

Niewłaściwy rozmiar miseczki

Podobnie wygląda sprawa z niewłaściwym dobraniem rozmiaru miseczki. Przykładowo zbyt mała miseczka nie jest w stanie pomieścić i utrzymać piersi na miejscu, co sprawia, że wydostają się one spod materiału – najczęściej górą lub dołem.

Założenie, że każdy biustonosz w danym rozmiarze będzie taki sam

Należy też pamiętać o tym, że raz dobrze dobrany rozmiar biustonosza, wcale nie oznacza, że za wszelką cenę musimy się go trzymać. Przykładowo biustonosze koronkowe mogą różnić się między sobą ze względu na ilość zastosowanej koronki czy obecność fiszbin.

Ten sam rozmiar od lat

Ostatnia kwestia to fakt, iż biust zmienia się na przestrzeni lat. Może mieć na to wpływ między innymi nasza waga czy hormony. Właśnie dlatego rozmiar należy raz na jakiś czas weryfikować i regularnie dokonywać pomiarów podczas zakupów bielizny damskiej.

Źle dobrana konstrukcja biustonosza

Oczywiście kwestia doboru odpowiedniego rozmiaru to podstawa, ale nie bez znaczenia jest też sama konstrukcja biustonosza, którą należy dopasowywać do rozmiaru i kształtu naszego biustu. W przypadku większych piersi stawiamy na konstrukcje zapewniające solidne podparcie i wygodę. Dlatego poza samą miseczką musimy zwrócić uwagę też na ramiączka. Kobiety o większych kształtach zdecydowanie powinny postawić na stanik z szerszymi ramiączkami, co jest częstym rozwiązaniem w bieliźnie plus sile.

Kupujemy jeden stanik na wszystkie okazje

Ilość dostępnych modeli i fasonów biustonoszy dają nam ogromne możliwości, z których zdecydowanie warto korzystać. Niestety duża część z nas zakłada, że dobrze dobrany biustonosz posłuży na wszystkie okazje – na co dzień, do pracy, na randkę i wieczór we dwoje. Należy jednak pamiętając o tym, że staniki dobieramy nie tylko do swojego ciała, ale i konkretnych sytuacji oraz stylizacji. Duże znaczenie ma tutaj rodzaj zastosowanego materiału, kolor, materiał, faktura i rodzaj ramiączek.Każda z nas w swojej garderobie powinna mieć kilka różnych staników, które znacząco będą się od siebie różniły – na przykład:

Polecane