Komplet bielizny do małej czarnej – co sprawdzi się najlepiej?

0 komentarzy

Mimo iż każda z nas ma swój odmienny styl i inne preferencje modowe, to są takie klasyki, które posiada w garderobie większość z nas. Jednym z najlepszych przykładów jest właśnie mała czarna. Elegancka, wygodna i przede wszystkim wyjątkowo uniwersalna.

O ile pasuje praktycznie do większości okazji, to sporo problemu sprawia nam często dobór odpowiedniej bielizny. Co sprawdzi się najlepiej i jaką bieliznę założyć pod małą czarną? Dziś odpowiemy na to pytanie!

Jaki kolor bielizny wybrać do małej czarnej?

Dobór bielizny do małej czarnej musimy oczywiście zacząć od koloru kompletu. Oczywiście pierwsze co przychodzi nam do głowy to komplet czarnej bielizny koronkowej. Czy to faktycznie najlepsze rozwiązanie?

Tak naprawdę wszystko zależy do samej sukienki. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, bardzo często dużo lepszą opcją będzie komplet beżowej bielizny w kolorze zbliżonym do naszej karnacji. Kiedy postawić na bieliznę w kolorze nude? 

Bielizna dopasowana kolorystycznie do karnacji będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku sukienek wykonanych z delikatnych i lekko prześwitujących tkanin. Aby sprawdzić, czy powinnaś wybrać beżową bieliznę, wystarczy że włożysz rękę pod materiał sukienki. Jeśli dłoń będzie się przebijać, to znaczy, że komplet bielizny nude sprawdzi się dużo lepiej. 

Jaki komplet bielizny do małej czarnej – koronkowy czy bezszwowy?

Kolejna kwestia to sama faktura bielizny. Oczywiście to koronki kuszą nas najbardziej i jednoznacznie kojarzą się z najbardziej seksowną bielizną damską. Co prawda bielizna bezszwowa nie robi aż takiego wrażenia jak koronkowe konkurentki, to z pewnością jest dużo bardziej uniwersalna i lepiej sprawdzi się w przypadku mocno opinających i wykonanych z cienkich materiałów sukienek. 

Musimy pamiętać o tym, że spod cienkiej i przylegającej sukienki koronkowe zdobienia mogą się przebijać. Tutaj decyzja zależy od Ciebie – czasem przebijająca się koronka delikatnie podkręca atmosferę, ale trzeba pamiętać o tym, że nie pasuje do każdej okazji.

Jak dobrać stanik pod konkretny krój sukienki?

Ostatnim punktem będzie dobór stanika w taki sposób, aby jak najlepiej pasował do konkretnej sukienki. Tutaj musimy wziąć pod uwagę budowę i głębokość dekoltu oraz plecy sukienki.

Mała czarna z głębokim dekoltem

Głęboki dekolt wymusza na nas dobrania odpowiedniego biustonosza. Tutaj jedną z najlepszych opcji będzie wyjątkowo uniwersalny bezszwowy biustonosz z krojem eksponującym piersi i podkreślającym wszystkie atuty kobiecej sylwetki. Co więcej, gładki materiał sprawia, że bielizna nie będzie przebijać się nawet przez najcieńszy materiał.

Jaki kolor wybrać do małej czarnej? Wspomniany model dostępny jest w pięciu kolorach, z czego do klasycznej czarnej sukienki polecamy przede wszystkim wersję beżową.

Sukienka z odkrytymi plecami

Podobnie jak głęboki dekolt, tak samo odkryte plecy w sukience wymagają od nas dobrania odpowiedniego stanika. Jeśli wycięcie sięga poniżej linii obwodu biustonosza mamy dwie opcje – postawić na komplet bielizny ze stanikiem z ozdobnym tyłem lub wybrać opcję z paskami dedykowanymi sukienkom z odkrytymi plecami.

Plastry podnoszące biust

W przypadku naprawdę obcisłych sukienek i wyjątkowych okazji warto też wziąć pod uwagę plastry podnoszące biust.

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed opublikowaniem
You have successfully subscribed!