04 Dec 2021

Majtki dopasowane do kształtu pośladków – poradnik

Poradniki dotyczące doboru właściwej bielizny najczęściej krążą wokół tematu biustonoszy, gdyż to właśnie dopasowanie stanika do konkretnych piersi sprawia kobietom najwięcej problemu. Jednak nie można przy tym zapominać o różnych fasonach majtek, które po odpowiednim doborze będą współgrać z kształtami naszego ciała. Dlatego właśnie dziś podpowiemy Wam jak dopasować majtki do kształtu pośladków. Zapraszamy!

Kształt pupy, a wybór majtek

Jak dobrać damskie majtki, aby idealnie podkreślały atuty naszej figury? Tutaj należy wziąć pod uwagę przede wszystkim szerokość bioder oraz kształt pośladków. W tym poradniku posłużymy się czterema najczęściej spotykanymi rodzajami figury i podpowiemy, jakie majtki damskie wybrać w konkretnych przypadkach.

Odwrócone serce, kształt A

Już sama nazwa idealnie obrazuje kształt pośladków charakterystycznych dla tej figury. To bez wątpienia jeden z najbardziej zmysłowych typów figury, a to przede wszystkim zasługa zaokrąglonego dołu, dość nisko zawieszonych pośladków i płynnie zwężającej się talii.

Jakie wybrać majtki dla kształtu odwróconego serca? Tutaj najlepiej sprawdzą się fasony układające się dość płasko i niepowiększające pupy, a przy tym podkreślające kształt pośladków. W tym wypadku polecamy przede wszystkim stringi i majtki koronkowe z paskami.

Synonim seksownej sylwetki, czyli kształt okrągły

To kształt, o którym marzy praktycznie każda kobieta. Kojarzy się nam z figurą pełną kobiecych krągłości i seksapilem. Tutaj kształt pośladków najczęściej jest równomierny, a co za tym idzie najmniej problematyczny przy doborze majtek.

Co polecamy dla kobiet o okrągłej pupie? Przede wszystkim majtki z dużym wycięciem koncentrujące się w górnej części pupy. Najlepsze w tym wypadku będą zmysłowe stringi, które idealnie podkreślą atuty takiej sylwetki.

Odwrócony trójkąt

To pupa o dość kanciastym kształcie, a jej nazwa bierze się przede wszystkim z tego, że góra jest dość masywna i zwęża się ku dołowi. Kobiety z kształtem pupy o odwróconym trójkącie zmagają się też często z lekko zwiotczałymi pośladkami, które wymagają delikatnego wsparcia ze strony bielizny. Dlatego w pierwszej kolejności polecamy majtki zakrywające pośladki z krojem delikatnie podciągającym je do góry – na przykład klasyczne figi lub damskie bokserki. Dobrym rozwiązaniem są też majtki z ozdobnym dołem wyrównującym proporce i doda krągłości sylwetce.

Kwadrat

Jak sama nazwa wskazuje, w tym wypadku pupa jest dość prosta – od kości biodrowych aż do zewnętrznej części ud. Kobiety o tym kształcie często mają wyższe i bardziej wydatne kości biodrowe, które nie zwężają się ku dołowi. Równa szerokość w górnej, środkowej i dolnej części sprawiają, że często brakuje tutaj typowo kobiecych krągłości. Jak sobie z tym poradzić? W tym wypadku pomocne będą majtki pomagające zarysować pożądane krągłości – modele z wysokim stanem i zmysłowe stringi.

Czego unikać? Przede wszystkim jednolitych majtek o dość dużej ilości materiału, który dodatkowo spłaszczy nasze kształty. Zamiast tego stawiamy na seksowne majtki koronkowe!

Polecane