08 Jul 2021

Pierwszy stanik dla nastolatki – na co zwrócić uwagę?

Zakup pierwszego stanika to wyjątkowy moment w życiu każdej nastolatki. Jedne nie mogą się doczekać tego dnia, a inne wręcz modlą się, by ten czas nadszedł jak najpóźniej. W końcu jednak nadchodzi ten moment, kiedy trzeba wybrać pierwszy stanik. Jaki będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę? Jak kupić pierwszy biustonosz, aby w komfortowy sposób wprowadził młodą kobietę w świat damskiej bielizny? Już podpowiadamy!

Kiedy zdecydować się na pierwszy stanik?

Dla rodziców ich dzieci zawsze są jeszcze maluszkami, a co za tym idzie, nie widzą sensu w kupowaniu stanika zbyt wcześnie. Kiedy zatem nadchodzi właściwy czas, aby powiększyć dziewczęcą garderobę o nowy element? Dzieci rozwijają się w tak różnym tempie, że ciężko jednoznacznie określić granicę wiekową, która mogłaby być czytelną wskazówką. Przyjmuje się natomiast, że piersi mogą być już zauważalne i sprawiać dyskomfort już w wieku około 8-10 lat.

Główny wyznacznik to zawsze budowa ciała młodej damy. Gdy piersi zaczynają być ewidentnie zauważalne, zdecydowanie wybił już czas na zakup pierwszego biustonosza. Potwierdzają to też eksperci, twierdząc, że nie ma co zwlekać – dziewczynki powinny nosić biustonosze tak wcześnie, gdy tylko piersi zaczną rosnąć. Nie mówimy tutaj tylko o samym zakłopotaniem zmianą kształtów, ale i bólem mogącym pojawiać się w okresie wzrostu. Dobrze dobrany biustonosz pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności.

Jak dobrać pierwszy biustonosz?

Zakup pierwszego stanika to poważna sprawa i nie ma co jej bagatelizować. Zwłaszcza że dla młodej kobiety to przełomowy moment w życiu. Zatem jaki kupić pierwszy biustonosz dla nastolatki?

Przede wszystkim wygodny

Pierwszy stanik musi być wygodny i zapewniać odpowiedni komfort. Stawiamy tutaj na delikatne konstrukcje bez usztywnień, wykonane z miękkich materiałów. Fiszbiny czy grube gąbki są tutaj zupełnie nie potrzebne, a mogą tylko powodować bolesność. Pamiętajmy, że piersi w okresie wzrostu są bardzo delikatne. Oczywiście wszelkie biustonosze push-up odrzucamy z miejsca – nie zdadzą zupełnie egzaminu, gdyż piersi są jeszcze zbyt małe.

W odpowiednim rozmiarze

W przypadku nastolatek należy przyjąć, że ze wszystkiego dość szybko wyrastają. Dlatego i wybierając biustonosz, musimy pogodzić się z tym, że nie będzie to zakup na lata. Nie ma co przesadzać ze zbyt dużym rozmiarem w imię tego, że wystarczy na dłużej, gdyż źle dopasowany biustonosz nie będzie spełniał swoich funkcji. Owszem delikatną poprawkę na zmianę rozmiaru możemy wziąć, ale raczej kosmetyczną w postaci kilku centymetrów w obwodzie.

Pierwszy biustonosz dla nastolatki – nasze propozycje

No dobrze, to, na jaki konkretnie model najlepiej postawić? W pierwszej kolejności polecamy bralette. To nie tylko jedna z modniejszych propozycji (co u nastolatek ma dość duże znaczenie), ale i zdecydowanie najwygodniejszych opcji. Braletka jest stworzona z myślą o mniejszych piersiach, a jej nieusztywniane miseczki zapewniają maksymalną wygodę. Młodym kobietom o dużych wymaganiach do gustu zapewne przypadnie koronkowy biustonosz lub taki z obniżonym dołem.Drugą z propozycji jest biustonosz w formie topu bez fiszbin. Podobnie jak bralette cechują się wyjątkowo swobodną konstrukcją, bez zbędnych usztywnień, które mogłoby powodować dyskomfort.

Polecane