28 Feb 2022

Wiosenna garderoba: co wybrać, peniuar czy szlafrok?

Nadchodząca wiosna sprawia, że większość z nas myśli już teraz o zmianach w swojej garderobie. Dotyczy to ubrań i bielizny codziennej, a też tego, co zakładamy na siebie rano oraz wieczorem. Tutaj w pierwszej kolejności na myśl przychodzi delikatny szlafrok, ale czy peniuar na wiosnę nie okaże się lepszym pomysłem? Sprawdzamy!

Co to jest peniuar?

Szlafrok i peniuar mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak o ile ten pierwszy zna większość z nas, tak peniuary dużo rzadziej znajdują miejsce w naszych garderobach.

Peniuar to okrycie domowe powstałe jeszcze w osiemnastowiecznej Francji. Wtedy wykorzystywane było w roli podomki i delikatnego domowego szlafroka. Różni się jednak od niego przede wszystkim tym, że jest dużo bardziej zmysłowy i seksowny. Dzięki temu chroni ciało przed chłodem, ale może być też ważnym elementem bielizny nocnej, który mimo swojej praktyczności, skutecznie podkręca temperaturę w sypialni.

Peniuary, czyli przede wszystkim satyna

W produkcji peniuarów najczęściej stosowana jest satyna i co jak co, stanowi ona jedną z najbardziej zmysłowych propozycji w bieliźnie nocnej. My natomiast możemy przebierać w różnych zdobieniach, fasonach, długościach i kolorach peniuarów, a dzięki temu każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto kupić peniuar zamiast szlafroka?

Skoro wiemy, czym jest peniuar, należy się zastanowić, czy będzie to dobra opcja na chłodne wiosenne poranki i wieczory? Zdecydowanie tak, ale peniuar trzeba traktować przede wszystkim jako delikatną narzutę okrywającą nasze ciała, gdy wstajemy rano z łóżka, lub wychodzimy spod prysznica.

Dlaczego zatem warto kupić peniuar? Poza tym, że delikatnie okryje nasze ciało, trzeba podkreślić, że jest to niezwykle seksowny element naszej garderoby, który odnajdzie się w wielu zastosowaniach. Od leniwych weekendowych poranków, po pełne miłosnych uniesień romantyczne wieczory we dwoje. 

Jaki kupić peniuar na wiosnę?

Przed zakupem peniuaru należy zdawać sobie sprawę z tego, że dostępne są one w wielu różnych fasonach, które dzielimy na dwie główne kategorie: peniuary uniwersalne i modele wyjątkowo seksowne. Poniżej przedstawiamy nasze ulubione propozycje:

Uniwersalne peniuary

Wbrew pozorom uniwersalne peniuary wcale nie muszą być nudne. Możemy tutaj przebierać z przeróżnych zdobieniach i fasonach, a także dobrać preferowaną długość. Co wybrać na wiosnę? W pierwszej kolejności polecamy peniuary sięgające za kolana i te wykonane z nieprześwitującej satyny, dzięki czemu całość będzie cieplejsza, a przy tym bardziej wszechstronna.

Peniuar z motywem kwiatów

Długi satynowy peniuar z koronką

Zmysłowe peniuary

O ile powyższe propozycje cechuje dość duża uniwersalność, tak w przypadku zmysłowych peniuarów oczekujemy przede wszystkim tego, że poczujemy się w nich wyjątkowo seksownie. Najlepiej, gdy dobierzemy peniuar w taki sposób, aby pasował do naszej nacechowanej erotyzmem bielizny nocnej.

Prześwitujący peniuar z koronką

Transparentny peniuar damski z koronką

Polecane