Rozmiar siostrzany biustonosza - co to takiego?

0 komentarzy

Mimo że biustonosze kupujesz od lat, wciąż masz wrażenie, że nie do końca umiesz dobrać rozmiar odpowiedni dla siebie? Nic w tym dziwnego! Mówi się, że większość kobiet nosi źle dopasowane staniki. Mamy problem zarówno z doborem odpowiedniej miseczki, jak i obwodu pod biustem. Koniec z tym! Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czym są rozmiary siostrzane. 

rozmiar siostrzany stanika

Rozmiary siostrzane i klasyczne rozmiary biustonoszy

O rozmiarach siostrzanych biustonosza słyszało niewiele kobiet. Jeszcze mniej potrafi powiedzieć, czym tak naprawdę one są. A szkoda, bo podstawowe informacje na ten temat znacznie ułatwiają dobór odpowiedniego rozmiaru stanika. Aby dowiedzieć się, czym są rozmiary siostrzane, warto najpierw przypomnieć sobie podstawy, czyli co tak naprawdę powinnyśmy wiedzieć, zanim weźmiemy się za dobór biustonosza. 

Co składa się na rozmiar stanika? 

Jak, mamy nadzieję, wie każda z nas, standardowo rozmiar stanika określa się za pomocą dwóch wartości - liczbowej, która informuje o obwodzenie pod biustem, oraz oznaczonego literką rozmiaru miseczki. Jednak nawet wtedy, kiedy uda nam się prawidłowo zebrać nasze wymiary, co niekiedy samo w sobie okazuje się niemałym wyzwaniem, uzyskany rozmiar nie wydaje się być tym właściwym. Często również zdarza się, że kiedy biustonosz jest dobry w obwodzie, jego miseczka jest zbyt duża lub za mała. Lub odwrotnie - miseczka jest dobra, jednak z obwodem coś nie gra. Wiele z nas w takim przypadku próbowałoby wybrać inny rozmiar, trzymając się dotychczasowej wartości miseczki lub obwodu oraz zmieniając wartość tego drugiego, jednak musimy Was uprzedzić, że… to się nie uda. Miseczka zmienia się wraz z rozmiarem obwodu - nawet wtedy, gdy teoretycznie jest ona oznaczona tą samą literką. Co zatem możemy zrobić, kiedy już naprawdę nie wiemy, jaki rozmiar stanika wybrać? Właśnie w takim przypadku z pomocą przychodzą rozmiary siostrzane biustonoszy. 

Czym jest rozmiar siostrzany biustonosza

Czym są rozmiary siostrzane biustonosza?

Siostrzane rozmiary biustonosza to rozmiary, które różnią się od siebie obwodem pod biustem, ale wielkość ich miseczek jest do siebie zbliżona. Jest tak na przykład ze stanikami 80A, 75B i 65C. Skąd jednak mamy wiedzieć, które rozmiary możemy ze sobą zestawić? To naprawdę proste!

Skąd wiedzieć, które rozmiary mają zbliżone miseczki? 

W sieci znajdziesz mnóstwo przejrzystych tabel, za pomocą których bez problemu sprawdzisz, jakie wymiary biustonoszy są rozmiarami siostrzanymi. Zasada co do ich zestawiania jest jednak prosta i łatwa do zapamiętania - jeśli zwiększasz obwód, musisz zmniejszyć miseczkę i odwrotnie - im większa miseczka, tym mniejszy obwód. Możesz także dla ułatwienia zapamiętać, że jeśli zmniejszasz wartość jednego parametru, wtedy zwiększasz drugi. Uzyskany z pomocą tej zasady rozmiar jest rozmiarem siostrzanym w stosunku do poprzedniego.

Wiedząc, czym są rozmiary siostrzane i jak stosować je w praktyce, będziesz w stanie znacznie lepiej zorientować się w wymiarach poszczególnych staników i wreszcie dobrać taki, który będzie dla Ciebie idealny. Jeśli jednak wciąż czujesz, że to nie to, nie obawiaj się skorzystać z pomocy brafitterki - w końcu ich profesja powstała właśnie dlatego, by pomagać kobietom! 

Na naszym blogu znajdziesz inne artykuł dotyczące odpowiedniego wyboru rozmiaru, ale i fasonu bielizny. Koniecznie przeczytaj m.in. Jeśli dobór biustonosza push-up!

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są sprawdzane przed opublikowaniem
You have successfully subscribed!